Wyniki Twojego wyszukiwania

Agregat prądotwórczy – zastosowanie w gospodarstwie domowym

Awaria prądu może zdarzyć się w każdej chwili. Jest to wyjątkowo kłopotliwa sytuacja, zwłaszcza jeśli trwa przez dłuższy czas. W takich okolicznościach bardzo przydatny okazuje się agregat prądotwórczy, który pozwala na produkcję elektryczności na miejscu i zasilenie wszystkich potrzebnych urządzeń.

Czym jest agregaty prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy wykorzystywany jest jako źródło energii elektrycznej w przypadku awarii. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można to urządzenie zasilać różnymi rodzajami paliwa, na przykład benzyną, gazem LPG oraz gazem ziemnym. W użyciu są dwa rodzaje takiego sprzętu – agregaty prądotwórcze stacjonarne i mobilne. Posiadanie agregatu w gospodarstwie domowym pozwala na zachowanie nieprzerwanej dostawy prądu niezależnie od sytuacji, na przykład zapewnia dalsze działanie oświetlenia, lodówki lub elektronarzędzi w przypadku braku prądu. Nagła utrata prądu może być dużym problemem i utrudnia normalne funkcjonowanie. Zdarzają się poważne awarie, których usunięcie może zająć co najmniej kilka dni. W takich okolicznościach agregat prądotwórczy jest prawdziwym wybawieniem.

Zastosowania agregatu prądotwórczego

Obecnie funkcjonowanie bez elektryczności jest praktycznie niemożliwe. Przetrwanie nawet kilku godzin bez prądu jest często dużym wyzwaniem. W trakcie wykonywania wielu codziennych czynności jesteśmy praktycznie uzależnieni od urządzeń elektrycznych. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zainwestowanie w agregat prądotwórczy. Poza sytuacjami, kiedy dochodzi do awarii, agregaty przydają się także w innych okolicznościach, np. w miejscach, gdzie w ogóle nie ma elektryczności. Agregat prądotwórczy to urządzenie, które znajduje zastosowanie w różnych obiektach, np. w restauracjach, mieszkaniach, szpitalach, biurach, a także domach jednorodzinnych.

agregat prądotwórczy

agregat prądotwórczy

Kliknij i sprawdź ceny!

Na wypadek awarii

W przypadku awarii elektryczności agregat prądotwórczy zapewnia normalne funkcjonowanie gospodarstwa domowego. Dzięki prądowi wytarzanemu przez agregat można nadal korzystać ze wszystkich urządzeń, oglądać telewizję, naładować telefon i przygotowywać posiłki. Nie trzeba martwić się, że jedzenie przechowywane w lodówce i zamrażalce popsuje się. Agregat prądotwórczy będzie również zapewniał prawidłowe działanie systemu alarmowego, co zapewni bezpieczeństwo posiadłości również w czasie awarii prądu. Niektóre piece wykorzystywane do ogrzewania domów nie mogą działać prawidłowo bez elektryczności, dlatego wymagają również montażu agregatów.

Agregat prądotwórczy, który stosuje się w gospodarstwie domowym, to stosunkowo niewielkie urządzenie. Nie zajmuje dużo miejsca, a jego użytkowanie nie jest skomplikowane. Przy prawidłowej eksploatacji agregat będzie sprawnie funkcjonować przez wiele lat.

W ogrodzie

Czasem konieczne jest przeprowadzenie prac w ogrodzie przy użyciu różnych elektronarzędzi, których jednak nie da się bezpośrednio podłączyć do sieci elektrycznej. W takim przypadku wyjściem z sytuacji jest agregat prądotwórczy, który da się ustawić w dowolnym miejscu. Takie rozwiązanie przydaje się również przy urządzaniu przyjęć na świeżym powietrzu i pozwala na podłączenie do prądu oświetlenia, odtwarzacza muzyki i innych urządzeń.

Jak wybrać agregat prądotwórczy?

Przed zakupem tego urządzenia warto zastanowić się jaki agregat prądotwórczy będzie najlepszym wyborem w przypadku gospodarstwa domowego. Wybór urządzenia należy dostosować przede wszystkim do zakresu jego stosowania. Ważne parametry tego sprzętu to moc, pojemność zbiornika paliwa oraz stabilizacja napięcia. Inne istotne cechy dobrego agregatu prądotwórczego to cicha praca, trwałość oraz ekonomiczna eksploatacja.

Prawidłowe użytkowanie agregatów prądotwórczych

Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które mogą być użytkowane przez wiele lat, pod warunkiem, że ich eksploatacja przebiega w prawidłowy sposób. Należy zatroszczyć się o używanie agregatów zgodnie z instrukcjami producenta. Konieczna jest także prawidłowa konserwacja takiego sprzętu i systematyczne przeprowadzanie przeglądów technicznych. Prawidłowe funkcjonowanie agregatów będzie miało również wpływ na stan urządzeń, które zasilają.

Prawidłowy dobór agregatu

Urządzenie będzie działało we właściwy sposób, jeśli zostanie dobrze dobrane do zastosowania. Moc czynna urządzenia powinna być większa niż zsumowana moc wszystkich odbiorników podłączonych jednocześnie z uwzględnieniem mocy niezbędnej do ich uruchomienia. Trzeba pamiętać, że wszystkie odbiorniki mają większe zużycie elektryczności w trakcie uruchamiania. Są to tak zwane prądy rozruchowe, które są różne dla każdego urządzenia.

Właściwy poziom oleju

Sprawdzenie poziomu oleju warto przeprowadzić przed każdym uruchomieniem urządzenia. Niektóre modele agregatów prądotwórczych są wyposażone w Alarm Olejowy. Taki alarm jest bardzo pomocny, ponieważ automatycznie wyłącza silnik, kiedy poziom oleju staje się zbyt niski. W instrukcji każdego agregatu znajduje się informacja dotycząca zalecanego poziomu oleju.

Kolejnym ważnym elementem właściwej konserwacji agregatów prądotwórczych jest systematyczna wymiana oleju. Od czystości oleju zależy sprawne funkcjonowanie agregatów, a jego wymiana zapobiega awariom. Zużyty olej traci swoje właściwości, co powoduje zwiększone tarcie elementów silnika i ostatecznie prowadzi do awarii.

Kontrola poziomu paliwa

Ilość paliwa nigdy nie powinna przekraczać poziomu minimalnego. Trzeba również pamiętać, żeby nie zostawiać paliwa w zbiorniku, ponieważ po dłuższym czasie wytworzy się osad, który może zatykać dysze, a to spowoduje problemy z uruchomieniem silnika. Temu problemowi zapobiega się również przez systematyczne wymienianie filtra. Jeśli dysze zostaną zatkane, konieczna jest wizyta w serwisie i przeprowadzenie naprawy.

Wszystkie informacje dotyczące prawidłowego użytkowania agregatu prądotwórczego powinny znajdować się w instrukcji obsługi, z którą trzeba się dokładnie zapoznać przed rozpoczęciem korzystania z urządzenia. Instrukcja podaje między innymi rekomendowaną częstotliwość niezbędnych przeglądów technicznych. Postępowanie zgodnie z instrukcją obsługi jest najlepszym sposobem zapobiegania awariom urządzenia.

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Warto pamiętać, że taki sprzęt stosuje się nie tylko w przypadku awarii. Agregat sprawdza się także w sytuacjach, kiedy trzeba wykonać prace z użyciem elektronarzędzi w miejscach, gdzie nie ma dostępu do elektryczności. Urządzenie wysokiej jakości będzie działać przez wiele lat i z pewnością nie raz spełni swoją funkcję.

Podobne artykuły

Projektory i ekrany – Nowoczesna technologia stosowana w domach i firmach.

Kwi 08, 2018

Obecnie projektory w domu zyskują coraz większą rzeszę fanów. Ta innowacyjna technologia pozwala na uzyskanie jeszcze więcej wrażeń niż do tej pory. Kina przepełnione są ludźmi, jednak nie każdy lubi spędzać czas w zgiełku i tłumie. To nowoczesna wersja kina domowego. Dzięki projektorom nie będziesz musiał wychodzić z domu, aby obejrzeć film zupełnie tak, jak w kinie! Co warto wiedzieć o projektorach do kina …

Czytaj więcej

Agregat prądotwórczy – zastosowanie w gospodarstwie domowym

07 maja, 2018

Awaria prądu może zdarzyć się w każdej chwili. Jest to wyjątkowo kłopotliwa sytuacja, zwłaszcza jeśli trwa przez dłuższy czas. W takich okolicznościach bardzo przydatny okazuje się agregat prądotwórczy, który pozwala na produkcję elektryczności na miejscu i zasilenie wszystkich potrzebnych urządzeń. Czym jest agregaty prądotwórczy? Agregat prądotwórczy wykorzystywany jest jako źródło energii elektrycznej w przypadku awarii. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można to urządzenie …

Czytaj więcej

Suszarka bębnowa – wady i zalety

Wrz 13, 2018

Suszarka bębnowa to – wbrew pozorom – bardzo duże ułatwienie, związane z codziennym praniem oraz suszeniem ubrań. Co więcej, zyskują one coraz większą popularność. Nic dziwnego – oszczędzają zarówno czas, jak też i miejsce przeznaczane często na tradycyjne suszarki.  Czym są suszarki bębnowe? Suszarki bębnowe do złudzenia przypominają pralki. Są również podobnej wielkości i posiadają taki sam kształt. Mimo to, służą do całkiem innej …

Czytaj więcej

Jaki ekspres ciśnieniowy wybrać?

Paź 06, 2018

Poranna kawa to najprzyjemniejszy moment tej części dnia. Czarna, mocna, gorzka i z pianką na powierzchni. Budzi, dodaje energii, rozjaśnia umysł, czyni nas gotowym do trudów kolejnego dnia w pracy. W wyścigu o jakość porannej kawy zawsze wygrywa włoski bar z nawet najmniejszym, ale profesjonalnym ekspresem ciśnieniowym. To dlatego Włosi, mimo że wypracowali sobie również inne popularne urządzenia do przygotowania kawy, choćby macchinetkę, zdecydowanie kierują …

Czytaj więcej

Odkurzacz piorący – czyli jak ułatwić sobie życie

12 maja, 2018

Tradycyjne odkurzacze z workami coraz bardziej tracą na popularności. Ich sprzedaż spada, co jest między innymi spowodowane tym, iż chociażby nie są szczególnie higieniczne oraz często nie sprawdzają się w domach oraz mieszkaniach, gdzie żyją alergicy. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez odkurzacza i posługiwania się przy okazji czynności sprzątających miotłą. Dlatego też producenci dostarczają na rynek coraz to bardziej wymyślne sprzęty, które …

Czytaj więcej

Odkurzacz automatyczny – jaki wybrać?

Lis 30, 2018

Odkurzacz automatyczny to w ostatnich latach urządzenie, które zaczyna zdobywać rynek. Przede wszystkim dużą przychylność i zainteresowanie właścicieli mieszkań i domów. Wszyscy dbający o czystość i porządek w swoim mieszkaniu czy domu doskonale zdają sobie sprawę z faktu. Jak ciężko przy braku czasu utrzymać go na zadowalającym poziomie. I tu z pomocą przychodzi odkurzacz automatyczny, który w sposób prosty zadba o schludność i czystość …

Czytaj więcej

Typ oferty
Kategoria
Cena
Powierzchnia
Pietro
Liczba pokoi
{{prop.label}}
{{prop.label}}
{{prop.label}}