askdom.pl
Twój regionalny portal nieruchomości - woj. Podlaskie

5 powodów, dla których warto mieć w domu dużą łazienkę

5 powodów, dla których warto mieć w domu dużą łazienkę

W przypadku budowy domu można mieć spory wpływ na wielkość pomieszczeń. I choć zazwyczaj można spotkać się raczej z dość niedużymi łazienkami, to zdecydowanie warto rozważyć nieco większy metraż. Takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet, dla których opłaca się poświęcić kilka metrów kwadratowych innych pomieszczeń. Sprawdź, dlaczego warto wybrać projekt domu z przestronną łazienką.

Więcej możliwości aranżacyjnych

Przede wszystkim większy metraż pozwala na stworzenie łazienki marzeń. Można np. zdecydować się na duże kafle tworzące efektowne mozaiki ścienne bądź podłogowe. Nie trzeba też ograniczać się pod względem wyboru wyposażenia. Podczas zakupów w sklepie online Bravat można wybrać obie opcje, zapewniając sobie możliwość relaksacyjnych kąpieli i szybkich pryszniców. Przestronne pomieszczenie umożliwia też wstawienie praktycznego bidetu, pralki czy też kompletu mebli. Ponadto można śmiało pozwolić sobie na efektowne dekoracje czy też obecność większych roślin doniczkowych.

Maksymalna wygoda

Korzystanie z przestronnej łazienki jest czystą przyjemnością. Ryzyko uderzenia o elementy wyposażenia z ostrymi krawędziami jest znacznie mniejsze w przypadku większych pomieszczeń. Ponadto obecność dwóch bądź trzech osób w łazience również nie powinna być problemem, co może skrócić poranne przygotowania do pracy i szkoły. Duża wanna bądź przestronny prysznic również mają spory wpływ na poczucie komfortu. Z kolei dzięki możliwości wstawienia kompletu mebli można mieć zawsze pod ręką wszystkie niezbędne kosmetyki, świeże ręczniki czy też różnego rodzaju akcesoria do pielęgnacji.

Łazienka dla każdego

Dzięki dużej łazience ugoszczenie osoby z ograniczeniami ruchowymi nie powinno być najmniejszym problemem. Do przestronnego pomieszczenia można nawet wjechać wózkiem inwalidzkim, a w prysznicu z oferty sklepu online Bravat można wstawić krzesełko np. dla seniora. Ponadto bez problemu w łazience zmieści się dodatkowa osoba do pomocy. Warto też pamiętać o tym, że domownicy również kiedyś będą starsi czy też może im się przydarzyć kontuzja bądź wypadek.

Prywatne centrum relaksu

Sporych rozmiarów łazienka umożliwia stworzenie własnej strefy SPA i Wellness. W prysznicu z pewnością zmieści się specjalny panel z hydromasażem z naprawdę wieloma opcjami. Można też pozwolić sobie na luksusowe jacuzzi, a także wygospodarowanie wokół takiej wanny przestrzeni na postawienie przekąsek, szampana czy też świeczek. W przestronnej łazience można też wstawić wygodny fotel, który może przydać się np. podczas dłuższych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ekskluzywny wygląd

Duże pomieszczenia zawsze robią ekskluzywne wrażenie. Wielu osobom kojarzą się z wnętrzami pięciogwiazdkowych hoteli. Niewiele osób może pozwolić sobie na przestronną łazienkę, więc efekt luksusu jest w tym przypadku jeszcze wyraźniejszy. Na dodatek w takim pomieszczeniu można postawić na efektowne dekoracje i sporych rozmiarów elementy wyposażenia, które podnoszą standard łazienki.