askdom.pl

Wypożycz choinkę na Święta - bierzemy udział w akcji!

Wypożycz choinkę na Święta - bierzemy udział w akcji!

Z taką inicjatywą wyszła w tym roku firma Volvo Cars Poland, a udział w niej wziął białostocki salon dealerski Volvo Nord Auto. Promując ekologiczny styl życia, klientom oferowane są żywe choinki w doniczkach, które po Nowym Roku mają zostać zwrócone, a następnie trafią z powrotem do lasu. Portal Przedsiębiorcze Podlasie został lokalnym partnerem akcji.

Kampania Volvo ma propagować ideę nie ścinania drzewek. Cała akcja jest bardzo prosta w swoich zasadach. Choinki można wypożyczyć w salonie Volvo Nord Auto Białystok, znajdującym się przy alei Jana Pawła II 89. Wydawane będą do 22 grudnia, a ich zwrot powinien nastąpić do 5 stycznia. Koszt wypożyczenia to 55 zł.

Akcja właśnie wystartowała i cieszy się ogromnym zainteresowaniem białostoczan, przerosło wręcz ono nasze założenia – mówi Łukasz Lenda z działu marketingu. – Wydaliśmy już naszym klientom kilkadziesiąt drzewek i musieliśmy zamówić nowe.

Proponowane drzewka to świerki pospolite o wysokości 150 – 175 cm wraz z donicą.

W obliczu postępujących zmian klimatycznych i degradacji środowiska naturalnego, ekologiczny styl życia przestaje stanowić hobby wąskiej grupy osób i zaczyna być społeczną koniecznością. Prawie 40 milionów mieszkańców Polski poprzez swoje codzienne decyzje wpływa na stan zasobów przyrody – wody, gleby i powietrza. Racjonalne nawyki świąteczne również przyczyniają się do zmniejszenia ilości powstających odpadów oraz obniżenia emisji dwutlenku węgla, którego wysoki poziom w atmosferze stanowi przyczynę postępujących zmian klimatu – argumentują przedstawiciele Volvo.

W ramach akcji „Wypożyczalnia choinek Volvo”, z salonów Autoryzowanych Dealerów Volvo można odebrać żywą choinkę, którą po okresie dwóch tygodni należy zwrócić do ponownego zasadzenia. Akcja rozpoczęła się 17 grudnia. Akcja społeczna „Wypożyczalnia choinek Volvo” zachęca do podejmowania odpowiedzialnych decyzji z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Każda wycięta choinka oznacza mniej tlenu i więcej dwutlenku węgla, a więc bardziej zanieczyszczone powietrze i zwiększenie między innymi ryzyka smogu. Wypożyczenie choinki, a następnie ponowne jej zasadzenie jest najlepszym sposobem na zminimalizowanie śladu ekologicznego, czyli zużycia zasobów naturalnych w stosunku do możliwości ich odtworzenia przez Ziemię.

Szczegóły kampanii w Białymstoku znajdują się Volvo Nord Auto Białystok

W ramach akcji z salonów Autoryzowanych Dealerów Volvo na terenie całej Polski można odebrać żywe, ukorzenione drzewko. Podczas pobytu w domu opiekuna choinka powinna zostać otoczona troskliwą opieką. Należy podlewać ją pięć razy. Nie można jej przegrzewać, stawiać blisko kaloryfera i bezpośrednio na ogrzewanej podłodze. Nie powinno się jej niszczyć ani ucinać gałęzi, korzeni i pędów. Niekorzystnie działa na nią także pokrywanie nabłyszczającymi sprejami lub sztucznym śniegiem. Ozdoby zawieszane na choince powinny być lekkie.

W ubiegłym roku Volvo przeprowadziło pilotażową akcję obejmującą wypożyczenie choinek w doniczkach. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem – udało się ocalić 200 żywych choinek. W tym roku marka zwiększa skalę działania i zapewniła 500 choinek w skali kraju. Dodatkowo, za każde wypożyczone drzewko zobowiązała się do zasadzenia kolejnych dziesięciu, co łącznie umożliwi zwrócenie naturze pięć tysięcy choinek. Udział w akcji pozwala więc zadbać o środowisko naturalne poprzez wsparcie rozwoju zasobów leśnych o nowe sadzonki.

Żywa choinka jest ekologicznym i lepszym wyborem niż sztuczna. Przed zakupem warto upewnić się, że miejsce jej pochodzenia jest sprawdzone i legalne, co gwarantują nam certyfikaty. Dobrym i coraz popularniejszym pomysłem jest także wypożyczenie choinki, a następnie jej zwrot do ponownego zasadzenia w lesie. Jest to najbardziej przyjazne naturze rozwiązanie, ponieważ zapobiega wycinaniu drzewek i wyrzucaniu ich na śmieci. Tymczasem każde żywe drzewko oznacza więcej tlenu i mniej dwutlenku węgla. Warto zatem zadbać, aby „pracowało” dla nas jeszcze przez wiele lat.

Najczystsze powietrze znajdziemy w lasach, które zajmują 28 proc. powierzchni Polski. Drzewa pełnią bardzo ważną rolę w oczyszczaniu powietrza. Pochłaniają substancje toksyczne, takie jak dwutlenek węgla, neutralizują hałas, zatrzymują naturalną wilgoć powietrza i regulują klimat. Przebywanie w lesie sprzyja relaksowi i uspokojeniu, poprawia samopoczucie.

Volvo wierzy w długofalowe rozwiązania, które zapewniają korzystny wpływ na środowisko i życie człowieka. Dlatego marka podjęła zobowiązanie, że od 2019 roku każdy nowy model Volvo będzie wyposażony w silnik elektryczny – podstawowy lub wspomagający. Celem Volvo jest produkowanie wyłącznie niskoemisyjnych samochodów, opartych o napęd w pełni elektryczny, umożliwiający całkowitą ciszę i brak spalin.

Piotr Walczak, fot. pixabay

ASKDOM.PL

AskDom to regionalny portal z ogłoszeniami nieruchomości oraz wizytówkami firm związanych z tą branżą. Celem portalu jest prezentacja ofert mieszkań, domów, lokali i działek, a także kreowanie płaszczyzny współpracy, między klientami oraz pośrednikami związanymi z rynkiem nieruchomości. Portal AskDom to także obszerna platforma informacyjna, związana z zagadnieniami dotyczącymi branży budownictwa i branż pokrewnych. Działania portalu skupiają się ponadto na wspieraniu oraz kształtowaniu wizerunku firm – wchodzących w skład sektora nieruchomości, budowlanego i pokrewnych, na lokalnym rynku.